۱۴ افزونه تاثیرگذار برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس – بخش نخست

 

هیچ شکی وجود ندارد که وردپرس بهترین پلتفرم و سیستم مدیریت محتوا برای توسعه دهندگان ، طراحان و وبلاگ نویسان است .

 

توسعه دهندگان وردپرس ، هزاران افزونه برای این سیستم نوشته اند که قابلیت ها و قدرت های بسیار گسترده ای در همه ی زمینه ها همچون تصاویر و مدیا ها ، چت و گفتگو ، ارتباطات جمعی ، افزایش سرعت و … را را در اختیار کاربران قرار می دهد .

در این مقاله ما ۱۴ افزونه از برترین افزونه ها برای بهینه سازی تصاویر را به شما معرفی می کنیم ، با دیزاینا همراه باشید .

 

1 – افزونه ی  PB Responsive Images

 14 افزونه تاثیرگذار برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس

این افزونه به صورت خودکار همه ی تصاویر موجود در پست های شما را بررسی می کند و فرمت و ساختار آن ها را به ساختاری دیگر تغییر می دهد . ساختاری مشابه آن چه که در  Responsive Images Community Group در w3.org تصویب شده است . جهت بهینه سازی تصاویر برای همه ی تصاویر سایزهای مختلفی برای رزولوشن های متفاوات کاربران در نظر گرفته می شود . برای هر نمایشگر ، مناسب تریو و بهترین تصویر انتخاب و نمایش داده می شود .

 

2 – افزونه Watermark Reloaded

 14 افزونه تاثیرگذار برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس

این افزونه همان گونه که از نامش پیداست ، به هنگام آپلود تصاویر ، می تواند آن ها را برای شما واتر مارک کند و متن یا تصویر دلخواه شما را در هر گوشه از تصویر که شما دوست دارید قرار دهد و تصوایر را با لوگو یا متن اختصاصی شما در وب سایتتان به نمایش درآورد . افزونه های بسیار زیادی برای واتر مارک کردن تصاویر وجود دارد اما این افزونه جزو برترین های این حیطه معرفی می شود .

 

3 – افزونه EWWW Image Optimizer

 14 افزونه تاثیرگذار برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس

این افزونه ی بسیار قدرتمند ، تصاویر شما را پردازش نموده و آن ها را بدون هیچ گونه کاهش کیفیتی ( به صورت  losslessly ) ، کم حجم می کند و همچنین قادر است تصاویری که شما در گذشته آپلود نموده اید را نیز کم حجم نماید و همچنین می تواند تصاویر شما را تغییر فرمت دهد و به فرمتی تبدیل می کند که در عین حفظ کیفیت تصویر ، کم ترین حجم ممکن را به ازای هر عکی ارائه کند .

این افزونه قدرتمند برای اجرا  و بهینه سازی تصاویر در وردپرس به فعال بودن تابع EXEC نیاز دارد و این تابع تقریبا بر ۹۰% هاست های اشتراکی بنا به دلایل امنیتی بسته شده است . بنابراین اگر شما از هاست های اشتراکی استفاده می کنید ، نمی توانید از این افزونه بر روی هاست خود استفاده کنید . طراحان افزونه فکر این فسمت را نموده اند و به شما این امکان را می دهند تا افزونه تصاویر شما را خودکار به سرور اصلی برنامه بفرستد ، بهینه سازی و کم حجم کند و دوباره به هاست شما بازگرداند که این امکان مستلزم خرید اشتراک از سازندگان هست و تعرفه از ۱ دلار برای ۱۰۰۰ عکس در ماه تا ۱۰ دلار برای ۲۵ هزار عکس در ماه متغیر است .

 

4 – افزونه WP Smush.it

14 افزونه تاثیرگذار برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس

محبوب ترین افزونه و سیستم توصیه شده توسط توسعه دهندگان یاهو !

این افزونه همانند افزونه ی فوق کار می کند با این تفاوت که به صورت رایگان از api سرور افزونه استفاده می کند و تصاویر شما را به سرور اصلی یاهو منتقل می کند ، با حفظ کیفیت اصلی ، آن ها را بهینه و کم حجم می کند و باز به سرور شما بازگردانی می کند . استفاده از این افزونه را به کاربران توصیه می کنم .

 

5 –  افزونه Hammy

 14 افزونه تاثیرگذار برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس

این افزونه از هر تصویر ، تصاویر دیگری با سایز و حجم متفاوت درست می کند و بنا به رزولوشن و وضوح صفحه نمایش کاربر ، کم حجم ترین و کوچک ترین عکس رابه وی نمایش می دهد و به این ترتیب برای کاربران تبلت ها و موبایل های هوشمند ، کمحجم ترین عکس های سرینک شده را نمایش می دهد که باعث بالاتر رفتن سرعت بارگزار صفحات می شود .

 

6 – افزونه Lazy Load

 14 افزونه تاثیرگذار برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس

این افزونه روی خود تصاویر پردازشی انجام نمی دهد اما بر روی نمایش تصاویر کنترل اعمال می کند ! به این صورت که وقتی یک صفحه طویل با چندین عکس داشته باشیم ، در حالت عادی ، به هنگام بارگزاری صفحه همه ی عکس ها هم بارگزاری می شوند که این مورد باعث کند تر شدن سرعت نمایش صفحه می شود . این افزونه کاری می کند که همهی تصاویر بارگزاری نشوند و فقط تصاویری بار گزاری شوند که کاربر در حال دیدن آن هاست و هر وقت کاربر به قسمت پایین تر صفحه اسکرول نمود ، آن زمان تصاویر بعدی بارگزاری شوند و به هیمن ترتیب تا زمانی که تصاویر در معرض دید نباشند بارگزاری نخواهند شد که این مورد باعث افزایش سرعت بارگزاری صفحات می گردد .

 

7 – افزونه Imsanity

 14 افزونه تاثیرگذار برای بهینه سازی تصاویر در وردپرس

برای  بهینه سازی تصاویر ، این افزونه تصاویر با سایز های بزرگ که توسط شما یا سایر نویسندگان آپلود شده اند را می یابد و آن ها را مطابق تنظیمات شما به سایز های کوچکتر تبدیل می کند . بسیاری از افراد را دیده ام که به صورت دستی در فایل منیجر هاست خود به دنبال تصاویر بزرگ می گشتند تا آن ها را ریسایز و کوچکتر کنند . این افزونه همه ی این کارها را به صورت خودکار انجام خواهد داد !

 

7 افزونه ی بعدی در بخش دوم این مطلب هفته ی آینده تقدیم حضور شما خواهند شد .

وب سایت سریع و بهینه ای برای شما آرزو مندم

اگر دیدگاهی در رابطه با این پست دارید ؛ با پر کردن فرم زیر ؛ دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید .